28 лютого 2017

Мобільні телефони: безпека користування

Перерва.  НВК № 6
Навчальний проект учнів 11-го класу «Вплив електромагнітного випромінювання мобільного зв’язку на живі організми»  завершений. Нагадуємо, що метою проекту було визначення  впливу електромагнітного випромінювання на живі організми. Експеримент показав, що електромагнітне випромінювання мобільного телефону фактично не вплинуло на процес сходження і проростання насіння культурних рослин. Але все ж таки домашні тварини надали перевагу траві, яка не була під дією випромінювання.
Звичайно, навіть припустити, що мобільні телефони заборонять, було б утопією. Адже вони роблять життя людини комфортним та інформативно насиченим. За підсумками проекту упорядковано рекомендації з безпечного користування мобільними телефонами (джерело інформації : Український інститут екології людини, РroСon.org ).


Рейтинг  смартфонів за рівнем SAR(РroСon.org)
Тож, купуючи телефон, обов'язково попросіть показати копію сертифіката на обрану вами модель, де буде зазначено, що вона відповідає вимогам щодо рівню SAR. SAR (Specific Absorption Rate) - це питомий коефіцієнт поглинання електромагнітного випромінювання організмом людини. Вимірюється SAR у ватах на кілограм (Вт/кг). Ще в 1996 році американське Федеральне агентство по зв'язку (FCC) опублікувала дані про цей параметр, який був встановлений на рівні 1.6 Вт на 1 кг маси тіла людини. Граничне значення SAR визначалося за ступенем нагрівання тканин тіла внаслідок впливу випромінювання і не зачіпало такі ефекти випромінювання, як вплив на ДНК або можливість виникнення онкологічних ефектів. Рейтинг-2016 смартфонів за рівнем SAR представлений на діаграмі (за матеріалами американської громадської організації "Робоча група з навколишнього середовища (ЕРМ)")

Існує ряд правил, що дозволяють зменшити вплив випромінювання телефону на людину:
  1. Носити телефон слід якомога далі від тіла, а особливо від життєво важливих органів.
  2. При розмові потрібно намагатися частіше використовувати гарнітуру або функцію гучного зв'язку, тобто тримати працюючий телефон на відстані від тіла.
  3. У зонах невпевненого (слабкого) прийому по можливості зводити до мінімуму тривалість розмови.
  4. Підносити телефон до вуха слід після встановлення з'єднання, тому що в цей час телефон працює на максимальній потужності (момент встановлення з'єднання у більшості телефонів легко можна визначити за відповідною індикацією на дисплеї). Менше дзвонити з транспорту, тому що металеві корпуси погіршують рівень сигналу, тим самим змушуючи телефон працювати з більшою потужністю.
  5. При розмові в приміщенні намагайтеся перебувати в місці з найкращим рівнем прийому, наприклад, підходити до вікна.
  6. Необхідно утримувати телефон при розмові так, щоб не перекривати рукою антену апарату. Найчастіше антени розташовують у верхній частині корпусу телефону. В такому випадку краще тримати телефон за нижню частину. Крім того, краще тримати телефон у вертикальному положенні (через поляризацію хвиль прийом буде дещо краще, якщо передавальна і приймаюча антени будуть орієнтовані однаково).
  7. При виборі мобільного телефону варто звертати увагу на рівень SAR конкретної моделі.
І, нарешті, найголовніше правило - не користуватися мобільним телефоном без необхідності!

21 лютого 2017

Увага! Акція “Первоцвіти просять захисту”

Зображення - http://photo.i.ua
Щороку на початку весни в Україні знищується (в результаті незаконного збору та продажу) мільйони ранньоквітучих рослин – первоцвітів. Серед них – підсніжник звичайний, шафран Гейфеля, рябчик шаховий, білоцвіт весняий, сон великий, проліска дволиста та ін. Більшість цих видів занесені до Червоної книги України. Масова торгівля первоцвітами призводить до їх зникнення в природі.
Під час акції відбудуться конкурси: на кращий малюнок (для учнів 1-4-х класів) на тему: “Захистіть первоцвіти” ;  на кращий плакат, стінгазету на тему: “Первоцвіти потребують нашого захисту”( з фотоматеріалами, можна колективну роботу);  на кращу творчу роботу (твір, казка, оповідання, легенда);  на кращу агітаційну листівку (в довільному форматі).
Запрошуємо всіх бажаючих взяти участь в акції і зробити свій внесок в охорону первоцвітів!
Зберігаючи їхнє життя, ми прикрашаємо своє!
Пропонуємо оновити свої знання про ранньоквітучі рослини за допомогою інтерактивної вправи.



17 лютого 2017

Вітаємо наступного переможця конкурсу "Наші улюбленці !"

Джесіка (власник - С.Л.Ф.)
Вітаємо  наступного переможця конкурсу світлин "Наші улюбленці !"
За підсумками голосування обрано найкраще фото місяца – це світлина кумедної Джесіки (власник - С.Л.Ф.)
На цей час інформаційні буклети отримали більш ніж 30 власників собак, участь у конкурсі світлин взяли 8 прихильників екології.
Запрошуємо до участі всіх бажаючих !
Нагадуємо, що цей конкурс є частиною інформаційної кампанії екологічного проекту "Умови вигулу собак та санітарно-екологічний стан жилого мікрорайону міста". Переможець місяца  візьме участь у фінальному етапі  та отримає подарунок.

15 лютого 2017

Фотозвіт акції «Нагодуй птахів»


Зима триває і продовжується акція «Нагодуй птахів». Дякуємо всім, хто турбується про птахів взимку. Але слід пам’ятати, що в меню для пернатих категорично заборонено вводити будь-які гострі, солоні, смажені, а також кислі продукти. Велику небезпеку для них представляє чорний хліб, тому що чорні сорти хліба містять велику кількість солі. Харчуючись, птахи часто залишають певну частину корму в своєму зобу. Якщо там знаходиться хліб, то він розбухає і швидко починає бродити, цей процес може призвести до загибелі птиці. Орнітологи рекомендують підкормлювати птиць насінням соняшника, гарбуза, кавуна, коноплі, дині, проса, крихтами білого хліба.



 Представляємо до вашої уваги світлини годівниць, що розташовані біля школи  (автор фото  – Юрков Ю., 11 клас). 
                                                                   

                                                                         



08 лютого 2017

Мобільні телефони: дослідження продовжується


Сподіваємось, відвідувачі блогу виконали інтерактивне завдання та дізналися, які ж побутові прилади є найбільш шкідливими для людини. Представляємо рейтинг найбільш небезпечних приладів (за матеріалами http://ukrhealth.net/): 1-радіотелефон, 2-холодильник, 3-телевізор, 4- кондиціонер, 5-комп'ютер, 6-настільна лампа, 7-мікрохвильова піч, 8-пилосос, 9-посудомийна і пральна машини, 10- мобільний телефон.
Як можна побачити, мобільний телефон – не саме шкідливе пристосування.
Нагадуємо, що для проведення нашого експерименту була змодельована ситуація «розмови» з насінням трави кожен день протягом 25 хвилин. За підсумками двотижневого спостереження не виявлено результату впливу електромагнітних випромінювань мобільного телефону на процес сходження і проростання насіння трави. Щоб впевнитися у достовірності результатів експерименту, був проведений заключний етап дослідження «Мобільні телефони і здоров'я» за участю…. звичайного домашнього котика. Представляємо головного експерта – кіт Кеша, який дуже полюбляє поласувати травою. Задля чистоти експерименту мобільний телефон був знятий з коробки (на фото - зліва).  

Увага: кіт відмовився їсти траву, яка «розмовляла» кожен день по телефону!

Наступний крок нашого проекту – вироблення рекомендацій щодо безпечного для здоров’я використання мобільного телефону.