28 лютого 2017

Мобільні телефони: безпека користування

Перерва.  НВК № 6
Навчальний проект учнів 11-го класу «Вплив електромагнітного випромінювання мобільного зв’язку на живі організми»  завершений. Нагадуємо, що метою проекту було визначення  впливу електромагнітного випромінювання на живі організми. Експеримент показав, що електромагнітне випромінювання мобільного телефону фактично не вплинуло на процес сходження і проростання насіння культурних рослин. Але все ж таки домашні тварини надали перевагу траві, яка не була під дією випромінювання.
Звичайно, навіть припустити, що мобільні телефони заборонять, було б утопією. Адже вони роблять життя людини комфортним та інформативно насиченим. За підсумками проекту упорядковано рекомендації з безпечного користування мобільними телефонами (джерело інформації : Український інститут екології людини, РroСon.org ).


Рейтинг  смартфонів за рівнем SAR(РroСon.org)
Тож, купуючи телефон, обов'язково попросіть показати копію сертифіката на обрану вами модель, де буде зазначено, що вона відповідає вимогам щодо рівню SAR. SAR (Specific Absorption Rate) - це питомий коефіцієнт поглинання електромагнітного випромінювання організмом людини. Вимірюється SAR у ватах на кілограм (Вт/кг). Ще в 1996 році американське Федеральне агентство по зв'язку (FCC) опублікувала дані про цей параметр, який був встановлений на рівні 1.6 Вт на 1 кг маси тіла людини. Граничне значення SAR визначалося за ступенем нагрівання тканин тіла внаслідок впливу випромінювання і не зачіпало такі ефекти випромінювання, як вплив на ДНК або можливість виникнення онкологічних ефектів. Рейтинг-2016 смартфонів за рівнем SAR представлений на діаграмі (за матеріалами американської громадської організації "Робоча група з навколишнього середовища (ЕРМ)")

Існує ряд правил, що дозволяють зменшити вплив випромінювання телефону на людину:
  1. Носити телефон слід якомога далі від тіла, а особливо від життєво важливих органів.
  2. При розмові потрібно намагатися частіше використовувати гарнітуру або функцію гучного зв'язку, тобто тримати працюючий телефон на відстані від тіла.
  3. У зонах невпевненого (слабкого) прийому по можливості зводити до мінімуму тривалість розмови.
  4. Підносити телефон до вуха слід після встановлення з'єднання, тому що в цей час телефон працює на максимальній потужності (момент встановлення з'єднання у більшості телефонів легко можна визначити за відповідною індикацією на дисплеї). Менше дзвонити з транспорту, тому що металеві корпуси погіршують рівень сигналу, тим самим змушуючи телефон працювати з більшою потужністю.
  5. При розмові в приміщенні намагайтеся перебувати в місці з найкращим рівнем прийому, наприклад, підходити до вікна.
  6. Необхідно утримувати телефон при розмові так, щоб не перекривати рукою антену апарату. Найчастіше антени розташовують у верхній частині корпусу телефону. В такому випадку краще тримати телефон за нижню частину. Крім того, краще тримати телефон у вертикальному положенні (через поляризацію хвиль прийом буде дещо краще, якщо передавальна і приймаюча антени будуть орієнтовані однаково).
  7. При виборі мобільного телефону варто звертати увагу на рівень SAR конкретної моделі.
І, нарешті, найголовніше правило - не користуватися мобільним телефоном без необхідності!

Немає коментарів:

Дописати коментар