Наші проекти


2009 рік

"Енергозбереження – шлях у майбутнє"


Мета проекту: забезпечити ефективність енергозбереження у навчальному закладі шляхом створення системи контролю за споживанням електроенергії в школі, використання енергозберігаючих ламп та проведення просвітницької роботи з учнями школи з проблем енергозбереження.
Об'єкт дослідження - проблема енергозбереження. Предмет практичної частини дослідження - ефективність споживання електроенергії в школі.
Реалізація проекту: За матеріалами проекту отримано грант Чугуївського міськвиконкому та виконані роботи по заміні ламп розжарювання в приміщенні школи на суму   140 тис. грн.  Затрати електроенергії у закладі зменшилися за рік в 1,5 рази.

Проект посів І місце в обласному етапі конкурсу екологічних проектів - 2009

 

2010 рік

"Екологічна стежка «Біоленд"

Мета: створити умови для виховання екологічно свідомої особистості  та формування культури поведінки людини у навколишньому середовищі

Завдання; Вивчення проблеми формування екологічної культури суспільства і визначення можливих шляхів її вирішення, створення екологічної стежки «Біоленд», організація і проведення екскурсій для учнів шкіл міста та вихованців дошкільних навчальних закладів міста, проведення інформаційної кампанії про проблеми екології регіону.

Реалізація проекту: розроблено маршрут екологічної стежки «Біоленд»,створено інформаційний збірник «Біоленд»,пам'ятку «Поведінка в природі» та екологічний календар «Біоленд», проведено екскурсії для учнів 2-7 класів, акції «Екологічний десант», «Посади дерево», «Нагодуй птахів».
  

Проект посів ІІ місце у ІІІ (обласному) етапі олімпіади з екології - 2010

 


2011 рік

"Транспортний шум і здоров'я людини"


Мета проекту: зменшити вплив транспортного шуму на здоров'я учнів Чугуївської школи № 6, яка розташована поблизу траси «Київ - Харків - Довжанський»

Завдання проекту: Провести моніторинг статистичних даних медичного обстеження учнів Чугуївської ЗОШ № 6 та інших шкіл міста, зробити порівняльний аналіз загального рівня захворюваності учнів ЧООШ № 6 і учнів,схильних до впливу транспортного шуму для з'ясування ступеня залежності стану здоров'я від впливу транспортного шуму; теоретично обґрунтувати та експериментально довести, що систематична дія транспортного шуму негативно впливає на організм людини і призводить до патологічних змін здоров'я; провести аналіз аудіо записи транспортного шуму автотраси «Київ - Харків - Довжанський» в районі мікрорайону «Авіатор», вивчити основні фізичні характеристики цього шуму за допомогою комп'ютерного аналізу для зіставлення з санітарними нормами; провести експериментальне психологічне дослідження впливу шуму на фізичний і психоемоційний стан підлітків (при відтворенні транспортного шуму в лабораторних умовах).

Реалізація проекту: за результатами проекту висаджено шумозахисну смугу по зовнішньому периметру будівлі школи ( 24 сосни та 35 кущів)


 Проект посів ІІІ місце у ІІІ (обласному) етапі олімпіади з екології - 2011

 

 

2012рік


"Ландшафтний дизайн меморіального пам'ятника Слави"


Мета проекту: провести благоустрій території меморіального пам'ятника Слави, розташованого на території мікрорайону Авіатор

Завдання:  Виховання екологічної культури та екологічного мислення учнів; формування активної громадянської позиції підлітків; складання каталогу найбільш підходящих рослин,що застосовуються у ландшафтному дизайні меморіальних місць; використання оптимальних методів і стилів ландшафтного дизайну у благоустрої території меморіального пам'ятника Слави, розробка ландшафтного дизайну меморіального пам'ятника Слави.

Реалізація проекту: Складено план-схему і візуалізацію проекту, висаджено понад 70 кущів бирючини у вигляді живоплоту, складено договір з  Чугуєво-Бабчанським лісгоспом щодо придбання посадкового матеріалу відповідно до макету: колонних і козацьких ялівців, карликових або блакитних ялин.

Проект посів ІІІ місце у ІІІ (обласному) етапі олімпіади з екології - 2012



2013 рік


"Озеленення території дошкільного підрозділу НВК"

Мета: благоустрій та озеленення території дошкільного підрозділу НВК для забезпечення санітарно-екологічних вимог і створення комфортної ландшафтної зони по здійсненню екологічного та морального виховання дошкільників

Завдання:Розробка ландшафтного дизайну та озеленення ділянки території дошкільного підрозділу НВК, переобладнання екологічно нездорової зони ділянки території дошкільного відділення, яка розташована поблизу автомобільної траси (5 м) і прилеглих житлових будинків; пошук неординарних форм організації екологічного виховання.

Реалізація проекту: на підготовчому етапі проведена ландшафтна організація шкільної території, обрані рослини для озеленення, проведений збір інформації та опитування школярів, мешканців мікрорайону для оцінки екологічної обстановк;проведено хімічний аналіз ґрунтів; розроблено план та візуалізацію озеленення території дошкільного відділення; проведено акції з благоустрій території дошкільного відділення: висаджено 11 дерев, 25 чагарників, сформовано 4 квітника.

Проект посів І місце у ІІ (міському) етапі олімпіади з екології - 2013

 

 

2014 рік 

 

"Сонячні колектори як альтернатива теплоенергетики"

Мета : створити інформаційний продукт з проблем раціонального використання теплоносіїв, оцінити перспективи використання геліоустановок в Харківській області як альтернативи традиціям теплоенергетики.
Об’єкт дослідження – можливості використання сонячної енергії.
Предмет дослідження - використання сонячних колекторів в Харківській області.  
Реалізація проекту:  проведено аналіз ефективності використання сонячних теплових колекторів у Харківському регіоні та доведено, що використання сонячних систем – ефективний засіб енергозбереження і зменшення негативної дії енергетичних об'єктів на природне довкілля. За результатами дослыджень створено інформаційний збірник “ Проблеми альтернативної енергетики ”.

Дослідницька робота  отримала диплом обласного етапу конкурсу-захисту МАН – 2014

 

 

  "Вплив фітонцидів кімнатних рослин на зріст мікроорганізмів"

Мета проекту: вивчення впливу фітонцидів деяких кімнатних рослин на зріст мікроорганізмів, виявлення кімнатних рослин із найбільшою фітонцидною активністю для озеленення та оздоровлення повітряного середовища НВК

Завдання: озеленення навчальних кабінетів рослинами, що мають виражену фітонцидну дію.

Реалізація проекту: розроблені рекомендації для озеленення шкільних приміщень із використанням фітонцидних рослин (хлорофітум, бегонія, герань); проведені екологічні бесіди для учнів навчально-виховного комплексу з даної тематики; для озеленення навчальних кабінетів висаджені 32 рослини, що мають виражену фітонцидну дію.


Проект посів  І місце у ІІ (міському) етапі олімпіади з екології - 2014


 

2015 рік 

 

"Рідкісні та зникаючі рослини і тварини Чугуївщини"


Мета:  систематизація та  складання каталогу рідкісних і зникаючих видів рослин і тварин Чугуївського району, вивчення природоохоронних об'єктів Чугуївського району, складання інформаційного збірника «Червона книга Чугуївщини»
 

Реалізація проекту:  складено перелік рідкісних і зникаючих видів рослин і тварин Чугуївського району,  видано цикл статей «Червона книга Чугуївщини» в шкільній газеті та міській газеті «Новости Чугуєва», підготовлено до видання інформаційний буклет «Червона книга Чугуївщини» Проект отримав грант Чугуївського міськвиконкому в розмірі 2 тис. гривень; були придбані і висаджені  на території НВК такі рослини:  самшит вічнозелений – 22;  ялівець козацький – 12;  Колоновидні ялівець – 8; туя західна – 10; сосна звичайна – 12;  дерен звичайний – 50; форзиція – 10; айва японська - 9


Проект посів  ІІ місце у ІІ (міському) етапі олімпіади з екології - 2015

 

«Шкільне лісництво «Лісове містечко»»

Мета проекту: створення умов для виховання екологічно свідомої людини, формування культури поведінки у навколишньому середовищі шляхом координації і взаємодії шкільного лісництва з соціальними партнерами.

Завдання: створення і організація роботи шкільного лісництва як ефективної форми екологічного виховання; проведення спільних акцій на території Чугуєво-Бабчанського лісового господарства по відновленню лісів Чугуївського району; екологічні акції з озеленення мікрорайону «Авіатор»; організація просвітницької роботи з питань природокористування (випуск інформаційних листівок).


Реалізація проекту: виданий інформаційний збірник «Лісове містечко», екологічний календар «Ліс - наше багатство», проведений конкурс учнівських робіт «Людина і ліс» . За підсумками спільних акцій на базі Кочетоцького лісництва висаджено 560 саджанців сосни звичайної, на території НВК висаджена алея кримської сосни - 30 шт.  
 


Проект відзначено грамотою Харківського обласного управління лісового та мисливського господарства


2016 рік 

 

"Поширення каштанової мінуючої молі  

та методи боротьби з нею"

 

Мета проекту: з’ясувати особливості поширення каштанової мінуючої молі та методи боротьби з нею 
Завдання :  розглянути біологічну характеристику, класифікацію і поширення гіркокаштана звичайного та каштанової мінуючої молі;  дослідити ступень поширення та шкодочинності мінуючої молі каштана в м. Чугуєві та смт.Кочеток;  розробити та провести заходи, які стримували б розмноження, поширення і шкодочинність фітофага у мікрорайоні навчального закладу.
Об'єкт дослідження - дерева гіркокаштана звичайного у вуличних насадженнях, парках і скверах м. Чугуєва та смт.Кочеток.
Предмет дослідження – вплив Cameraria ohridella на стан насаджень гіркокаштана.
Практична реалізація екологічного проекту полягає у встановленні ступеня поширення мінуючої молі в паркових зонах м-на «Авіатор» та смт. Кочеток, розробці заходів, які б стримували поширення фітофага, проведенні профілактичних заходів з утилізації листя кінського каштана.
Ініціативною групою проекту проведено наступні заходи:  розробка інформаційних листівок, у яких вказана найважливіша інформація про фітофага та рекомендації щодо боротьби з ним; 
виступ з екологічним лекторієм у класах з метою підвищення рівня знань про захист навколишнього середовища від фітофагів у районі м.Чугуєва; проведення загальношкільної акції зі збирання опалого листа та його вивезення за межі міста

Проект посів  ІІ місце у ІІ (міському) етапі олімпіади з екології - 2016   та став лауреатом  регіонального конкурсу «Юний еколог - 2016», започаткованого Харківським національним університетом міського господарства імені О.М. Бекетова 

 

3 коментарі:

  1. Молодці!!! Те ,що дійсно корисно і потрібно!

    ВідповістиВидалити
  2. Кожного дня відвідуємо дитячий садочок, спостерігаючи цю навколишню красу! Дякуємо!

    ВідповістиВидалити
  3. Цікаві і актуальні проекти ☝

    ВідповістиВидалити